محل تبلیغات شما

زشته به حضرت عباس قسم! 

خیلی هم زشته که یک استاد با نام و شهرت دانشگاه ، وقتی برخی به " اصطلاح نویسندگان " برای مقدّمه به  " به اصطلاح کتابشان"  به آنها مراجعه می کنند، همینطور زرتی کتاب را بگیرند و بر آن مقدّمه بنویسند.

این کار در مرحله اوّل ضربه شدیدی بر اعتبار و اعتنایی که درمیان قشر کتابخوان دارند ، وارد می کند.

ثانیا معلوم است که با چشم ترّحم یا رودربایستی و رفیق بازی برای روز مبادا به فرد "  به اصطلاح نویسنده"  نگاه کرده است . 

سوم اینکه به شعور مخاطبین و خوانندگان توهین بزرگی روا داشته اند و شاید خیانتی به جیب و به ذهن آنها.

اصلا مقدّمه نویسی یعنی چه؟ 

اگر فرد " به اصطلاح نویسنده"  کتاب، چیری برای گفتن داشته باشد،  در همان سطر اوّل کتابش پیداست

من فاضل محترمی را می شناسم که خودش نویسنده معتبر و نام آشنا و ادیب گرانقدری است که تا حالا چند بار مقدّمه بر این کتاب و آن کتاب نوشته است که وقتی من کتاب را خواتده ام ، متوجّه شده ام اصلا کتاب را نخوانده و بر آن مقدّمه نوشته است.

چرا که اگر حتّی گذری و سطحی هم خوانده بود ، به دوستش تذکر می داد: 

اقلا این چسب وصله کاری ها و کپی کاری ها را از یک چسبی  انتخاب کن که سر و تهِ مطلب بهم جوش بخورد! 

ولی متاسّفانه قلم و کاغذ را دست گرفته و همینطور به اتکائ سر قیچی هایی که در نتیجه مطالعات خودش از موضوع کتاب مورد نظر دارد ، یک چیزی به عنوان مقدّمه نوشته است و خیال خودش را راحت کرده است.

تازه همین کار هم نوعی توهین به طرفی است که قصد کتابت به کلّه اش زده است و مچل انداز کردن خود و دیگران.

لذا من پیشنهاد دارم به دوستان ، که اگر از این به بعد کسی برای نوشتن مقدّمه به آنها مراجعه کرد در جوابش بگویند برو خودت بنویس تا کم کم دستت سفت شود.

علی نسایی ( شیدا ) هم خوب است.

همان را معرّفی کنید.

صائم هم آمادگی مقدّمه نویسی دارد.

سابق ، سیّد علی مصطفوی آرونی کنار دادگستری می نشست ، عریضه برای مردم می نوشت. 

نمی دانم زنده است یا نه . 

شاید او هم بد نباشد.

خلاصه امروز ، روز اوّل هفته کتاب است.

مقدّمه ننویسید بر کتاب هیچ کس. همین طور زرتی.

وقتی اسم شما می آید روی جلد کتابی فقط یک نفر سودش را می برد: 

پور مدنی.

پول را می گیرد و کتاب را چاپ می کند و حتّی یک دانه اش فروش نمی رود.

به کار کتابت خیانت نکنید. 

لااقل به دوست خودتان بگویید من مقدّمه نویسی بلد نیستم .

مقدّمه نویسی فقط کار ابن خلدون بوده است و بس.

ماه حرام و این همه خون ریزی

آقای سید حسن مشتاقی آرانی کیست؟

تهران نگران، بغداد نگران، بیروت نگران

مقدّمه ,کتاب ,، ,  ,هم ,یک ,کتاب را ,مقدّمه نویسی ,است که ,است و ,به اصطلاح

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کاغذ ستاره البرز شهید قاسم سلیمانی